مصرف سماق برای بهبود بیماری دیابت یکی از راه های پیشنهادی افراد و پزشکان طب سنتی است.

یکی از خاصیت های سماق در جلوگیری از ترکیب گلوکز با مولکول‌های پروتئین‌های حیاتی بدن است که این خاصیت باعث شده تا این‌ گیاه برای بیماران مبتلا به دیابت، مفید تشخیص داده شود و توسط پزشکان طب سنتی به افراد توصیه شود.

لازم به ذکر است که افراد حتما قبل از مصرف با پزشک معالج خود در این رابطه مشورت کنند و به حرف دیگران و افراد غیر متخصص استناد نکنید چون واکنش بدن افراد در نهایت با یکدیگر متفاوت است و ممکن است برای شخصی مفید و برای فرد دیگری همرا با واکنش های بدن باشد.

سماق برای دیابت بارداری

ابتدا در مورد معنی دیابت توضیحی مختصر میدهیم.دیابت یعنی افزایش قند خون در بدن بطوری که بدن شما در سوزاندن قند مصرف شده جهت تولید انرژی ناتوان است و به علت عوارض و شیوع آن در طی بارداری باید این مورد دائما کنترل و چک شود، چون در این دوران بدن فرد باردار به شدت در معرض دیابت قرار میگیرد و علت آن اینست که بدن بانوان باردار مشغول تولید لاکتوژن برای جنین است،

(لاکتوژن چیست؟یک نوع هرمون خاص برای تغذیه‌ی جنین در حال رشد که از طریق جفت تامین می شود.) و اغلب پانکراس مادر برای تولید انسولین مورد نیاز بدن دچار مشکل می‌شود –

(پانکراس چیست؟غده‌ای است که انسولین تولید می‌کند و موجب جذب قند خون در سلول‌ها می‌شود و  بدن برای انتقال گلوکز از خون به سلول‌ها به این هورمون نیاز دارد.)

مصرف درست سماق در بارداری از دیابت بارداری جلوگیری می کند که در ادامه مقدار مصرف و نحوه ی صحیح مصرف سماق را به طرز شفاف توضیح میدهیم.

طریقه مصرف سماق

طریقه مصرف سماق

یکی از خواص مهم سماق، کاهش قند خون یا همان دیابت است. میوه سماق به صورت دانه های قرمز متمایل به قهوه ای رنگی ست که البته این نوع خوراکی آن است و سماق های موجود به رنگ سفید سماق های سمی هستند.

سماق معمولا برای ما شناخته شده در هفت سین است و شاید خیلی کمتر بصورت غذایی و چاشنی غذا استفاده میکنیم این دانه قرمز و قهوه ای-قرمز به صورت پودر و به عنوان چاشنی ترش مزه برای غذاهای گوشتی و یا حتی در بعضی مناطق همراه با مرغ یا ماهی استفاده می شود.

یکی دیگر از روش های استفاده چاشنی طعم دهنده برای انواع سس میباشد همچنین افراد سماق و یا پودر سماق را برای دمنوش ها بصورت ترکیبی با عسل و بعضی از سبزیجات مثل جعفری و غیره یا بصورت تنها استفاده میکنند که این بستگی به ذائقه و سلیقه فرد دارد.

در منابع مختلف ذکر شده که دانه های سماق  نباید بصورت تازه مصرف گردد که این موجب مسمومیت می شود و از آن رو سماق خشک پودر شده و یا به صورت دمنوش توصیه می شود.

ترکیبات سماق با سایر مواد

ترکیبات سماق و سایر مواد

طبیعت سماق در طب سنتی سرد و خشک است و دانستن این مورد در طب سنتی یک گزینه مهم است چون درمان بیماری در اولین قدم با استخراج این اطلاعات آغاز می شود.

سماق در درمان تهوع، استفراغ و اسهال مزمن و زیادی ادرار موثر است.

سماق ساییده شده یا پودر سماق همراه با آب سرد قطع کننده خونریزی از قسمت‌های مختلف بدن است و علاوه بر این ترکیب سماق با زیره و آب سرد برای درمان استفراغ مناسب است.

مصرف سماق همراه با تخم مرغ و دانه گشنیز نیز در درمان اسهال موثر است،

استفاده از سماق با عسل برای خشک شدن پوست پلک‌ها و ترکیب با زغال چوب بلوط برای بواسیر مفید است،

استفاده موضعی از جوشانده برگ سماق در درمان زخم‌ها و سستی اعضای بدن موثر و برای معده کودکان رفع کننده اسهال است.

سماق حاوی مقادیر بالای فیبر، پروتئین، ترکیبات آنتی اکسیدان، اسید‌های چرب امگا ۳، ویتامین C و  است، مطالعات ثابت کرده است که سماق یک آنتی اکسیدان قوی است و می‌تواند از سلول‌های بدن در مقابل عوامل اکسیدان محافظت کند و باعث کاهش کلسترول و قند خون می‌شود.

 

قیمت خرید مرغوب ترین سماق برای بهبود بیماری دیابت