خرید عسل طبیعی بصورت عمده و با کیفیت بالا در مرکز خرید و فروش انواع عسل طبیعی و خالص، با کمترین قیمت بازار بصورت حضوری یا اینترنتی میسر می باشد.

انواع عسل طبیعی به دو دسته عسل چندگیاه و عسل تک گل تقسیم می شوند. عسل های تک گل، دارای کیفیت های متفاوتی هستند و هر چه خالص تر باشند، بهره مندی از خواص آن نوع عسل بیشتر است.

نمونه هایی از انواع عسل تک گل عبارتند از:

 • عسل گون
 • عسل مرکبات
 • عسل آویشن
 • عسل کنار
 • عسل یونجه
 • عسل گشنیز
 • عسل شوید
 • عسل شاه بلوط
 • عسل اقاقیا

خرید عسل طبیعی

اما عسل طبیعی، به عسلی اطلاق می شود که زنبور در زمان تولید آن فقط از شهد گلها و گیاهان استفاده کرده باشد. عسل طبیعی نیز انواع مختلفی دارد که برای سنجیدن کیفیت آن پارامترهای گوناگونی وجود دارد.

از کجا عسل طبیعی را بشناسیم

حتما بسیار شنیده اید که راههایی برای شناخت و پس از آن خرید عسل طبیعی معرفی می کنند. کمی جستجو در سایتهای اینترنتی این راهها را به شما معرفی می کند اما باید بگوییم که برای شناخت و تشخیص عسل طبیعی، فقط دو راه وجود دارد:

 • ارائه نمونه عسل به آزمایشگاه مواد غذایی
 • خرید از یک مرکز معتبر و مطمئن

که البته شناخت یک مرکز خرید عسل طبیعی مطمئن نیازمند آن است که حداقل یک بار، نمونه های عسل آن مرکز را جهت تست و آزمایش به یک آزمایشگاه ارائه دهیم.

آیا عسل طبیعی شکرک می زند

شکرک زدن عسل و یا به اصطلاح رس کردن عسل، یک خصوصیت طبیعی انواع عسل طبیعی می باشد که متاسفانه برخی از مردم به اشتباه گمان می کنند اگر عسل رس کند(شکرک بزند)، طبیعی نیست.

عسل طبیعی رس می کند و این موضوع هیچ تاثیری در خواص عسل و حتی طعم و مزه آن ندارد.

پس از خرید عسل طبیعی، اگر شکرک زد، با کمی حرارت غیرمستقیم می توان عسل را رس گیری کرد، اما توصیه ما مصرف عسل به همان صورت رس بسته می باشد.

خرید عسل طبیعی

عسل طبیعی چه رنگی است

رنگ عسل طبیعی وابسته به گیاهی است که زنبور از آن تغذیه کرده است. عسل طبیعی می تواند کاملا روشن و شفاف باشدو یا اینکه کاملا تیره رنگ باشد.

رنگ عسل تاثیری در خواص آن ندارد و هر نوع عسل طبیعی، خواص مخصوص به خود را داراست.

عسل طبیعی از کجا تهیه کنیم

همانگونه که گفتیم، یکی از راه های تشخیص عسل طبیعی، خرید از مراکز معتبر می باشد.

اینکه چگونه این مراکز را شناسایی کنیم بحثی است مفصل. یکی از این راه ها، یک بار خرید و ارائه به آزمایشگاه است.

یکی دیگر از مراکز خرید عسل طبیعی، مجموعه هایی هستند که بصورت مستقیم با زنبورداران در ارتباط هستند.

شاید مهمترین گزینه، دسترسی به زنبوردارانی باشد که دارای تخصص کافی و تعهد لازم هستند. منظور از تعهد لازم این است که زنبوردار متوجه باشد که عسلی که تولید می کند، برای بعضی از انسانها داروی حیات و زندگی است.

زنبوردار باید عسلی تولید کند که به گفته قرآن کریم، شفای مردم در آن باشد.

خرید عمده انواع عسل طبیعی

همکاران ما این امکان را فراهم آورده اند تا انواع عسل طبیعی را بذا بالاترین کیفیت ممکن، در حجم بالا و بصورت عمده در اختیار خریداران قرار دهند.

سفارشات شما می تواند بصورت اینترنتی، تلفنی یا حضوری ثبت شود و در کوتاهترین زمان ممکن، سفارش خود را در شهر مورد نظر خود تحویل بگیرید.

خریدهای عمده از این مرکز، سبب می شود تا از تخفیف ویژه برخوردار شوید.